| GoogleUser a întrebat:

Salut, ce firma de laptop-uri ati recomanda dintre ASUS, ACER, DELL sau LENOVO.
Ce firma are o fiabilitate mai mare?, care au rezistenta mai mare în timp si care au o performanta mai buna in aceiași categorie de preț?
Sunt binevenite si experiențele voastre cu anumite mărci sau modele de laptop. Puteți specifica ce probleme ați avut, ce le-au cauzat si cum ați rezolvat. De asemenea, puteți specifica si ce va plăcut la anumite brand-uri/modele.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu care lucrez in domeniu spun ca nu exista vreo marca care sa ma impresioneze in sens pozitiv,am intarnit Dell care nu pornea si era nou multi mi-au zis ca se inclazesc,Asus care datea tot felul de erorii e greu de instalat ca Asus face fite si driverele lor dureaza o vesnicie pana se instaleaza, HP astea se inclazesc tare in timp,Toshiba o catastrofa ce sa spun,Lenovo am intarnit unele chiar foarte bune, am intarnit si Lenovo, Acer, Asus, Samsung vechi bune

in ziua de azi numai exista calitate parera mea, de fapt producatori doar asambleaza produsul final atat

| RainmakerX a răspuns:

Nu am avut laptop Asus.

Acer nu am avut dar a avut varul meu si a mers binisor, cu exceptia bateriei si a incarcatorului care au avut probleme dupa o perioada de folosire. Totusi nu a avut nicio problema grava.

Momentan am un laptop DELL si unul Lenovo.
Dell-ul s-a tinut binisor, nu imi amintesc sa-mi fi facut vreo problema.

La Lenovo am avut probleme cu driverele. Windows 10 are buguri destul de mari pe laptop-urile Lenovo. Depinde, poate am avut ghinion. Si tata are Lenovo si a avut si el probleme.

In schimb cu w7 sau 8 merge super.

Personal mi-as lua un ASUS fiindca am auzit lucruri bune despre laptop-urile lor si pentru ca nu am mai avut un ASUS.
Si Dell este bun, nu am ce sa-i reprosez tinand cont ca nu mi-a facut nicio problema pana acum.

| untu a răspuns:

Laptopul HP cu procesorul Intel Pentium este cel mai bun si cel mai performant, are si suport pentru toate jocurile de la sistemul windows 7!

| RAY a răspuns (pentru untu):

Nu scrie porcari Intel pentium nu e deloc perfomant

| dfeel a răspuns:

Ok, aspecte majore la nivel de brand:
- Acer tind sa aiba probleme in timp pe partea de constructie
- Asus nu mai ofera suport decat penttu windows 10 la modelele mai noi
- Lenovo nu sunt extraordinare la constructie dar se comporta ok cel putin in windows 7
- Dell am la birou si par solide dar mai au probleme cu driverele.
In esenta toate sunt bune daca alegi modelul potrivit si adaptat nevoilor tale.
Personal as alege acum Lenovo din cele enumerate. Asta pentru ca nu vreau win 10 ca altfel as alege Asus.

| TheKiller21 a răspuns:

Eu am Acer si sunt multumit de el. Asta e alegerea ta tu alegi ce vrei!