| Augustinn a întrebat:

Ce parere aveti de "Seagate Momentus 7200.4, 500GB, 16MB cache ST9500420AS". Il vreau pentru ca sa pun widowsul pe el, sau recomandati altceva dar sa nu fie mai mic de 500GB si max de 800GB.va multumesc!

Răspuns Câştigător
| costyvas a răspuns:

Salut. Daca vrei doar un HDD pentru Windows, renunta la ideea de a avea 500Gb si incearca sa iei unul mai mic - pe la 160Gb si cu cat mai multe rotatii pe minut. nu stiu ce conexiuni ai tu in calculator, insa poti incerca sa pui un HDD SAS 146Gb la 15000 rpm(astea sunt in principi HDD de servere). Un HDD SAS va face fata de 10-15 ori mai bine la rularea OS'ului decat orice HDD normal SATA(indifrent de brand).

2 răspunsuri:
| Cosmin. a răspuns:

Hardul este ok. Doresti sa ai un hard dedicat doar pentru windows si ai alte harduri?

| Augustinn explică:

Da