| Iulian2468 a întrebat:

Salut, ce parere aveti despre acest procesor:

https://www.diabloscomputer.ro/......-8mb-cache

Si totodata ce parere aveti despre site-ul:

www.diabloscomputer.ro

Sunt de încredere sau iau țeapă?

Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| debarasator63 a răspuns:

Procesorul este slabut, nu stiu ce poti face cu el. Iti recomand un i5 (fara k in coada), care va mai merge bine inca cativa ani buni. Site-ul pare ok, au magazin, relatii cu clientii (pe telefon), comenzi online. Inainte de a cumpara ceva te sfatuiesc sa-i suni sa le ceri informatii suplimentare despre produs, despre livrare/ridicare si cel mai important despre plata/retur produs.

| Iulian2468 explică (pentru debarasator63):

Mersi mult pentru sfatul acordat, faza e ca normal ca mi-as lua un i5 dar bugetul..si din cate am vazut la jocul gta 5 iti trebuie minim un core 2 quad q6600 adica asta care as vrea sa-l achizitionez, si de asta intreb. Totusi imi poti recomanda un procesor de buget dar cat de cat ok? Daca da, lasa-mi un link te rog.

| debarasator63 a răspuns (pentru Iulian2468):

Incearca si fa un efort macar pentru : Intel Coffee Lake Core i3 8100 3. 60GHz box. E generatia 8-a, are rating si comentarii bune. Cred ca nu o sa ramai doar la gta 5, iar pentru alte jocuri ai totusi nevoie de un procesor cat de cat.