| Phantelul a întrebat:

Salut, ce parere aveti despre placa video Zotac GeForce GTX 960 AMP! Edition 4GB DDR5 128-bit? merita la cei 10 mil?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Din acei bani iti poti cumpara chiar si 3, mai performante.
tongue

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Placa video este una foarte slaba din acest punct de vedere este la fel de performanta ca un GTX 950 sau chiar putin peste 1-15 Fps maxim.

Mai bine iti cumperi un Gtx 1060 sau 1070 sa duca jocurile foarte foarte bine chiar si o perioada lunga de timp si sa ai o performanta mai ridicata.

PS:Nu mertia la 1000 Lei sa dai pe un Gtx 960 este mai slaba decat un Asus GTx 950.
Mai bine ai alege Rx 480 sau R9 390 de la AMD iar de la Nvidia 1070 sau 1060 si ar duce o perdioada foarte bine chiar si urmatorii 2-3 ani lejer.

| notefree a răspuns:

As zice nu mai pui niște bani si iti un 1060

| KanezuY a răspuns:

Nu merita deloc.

| florinbercea a răspuns:

Nu prea merita