| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ce Windows imi recomandati sa il instalez pe un core 2duo 4gb ram si 500gb hdd?

13 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Ubuntu merge extraordinar de bine și merg chiar și programe făcute pentru Windows pe el prin intermediul unui emulgator care se cheamă wine

Dar așa că și Windows
Eu îți pot recomanda Windows 7

Este ultimul Windows unde mai ai și tu puțină confidențialitate

In rest la windows-urile făcute după Windows 7
Nu prea mai mă simt în siguranță
Mă simt că și când aș fi în pielea goală
Orice secret al meu nu îl simt în siguranță.

Încearcă Ubuntu pune un firewall apoi poți instala mai multe windows-uri in mașini virtuale.
Așa că tu poți avea și Windows 8 și 10 in mașini virtuale

Dar dacă ești un om care ține la confidențialitatea și siguranță datelor o să îți dai seama că windows-urile au foarte multe porturi deschise
Ceea ce face că ele să fie legate tot timpul la servere de pe. ppaneta aceasta care dau full acces tuturor celor ce au puterea să intre în mod legal sa îți copieze tot ce au ei nevoie

Și nu neapărat că îți vor copia lucruri că le trebuie ceva personal despre tine
Ci spionatul tuturor oamenilor ce au Windows participa contribuie la dezvoltarea unei inteligente artificiale globale

Aceasta inteligenta artificiala vor lua locul oamenilor și se vor preface mii de computere de pe planetă aceasta că vor fi oameni și vor face diverse activități din care oameni în carne și oase au trăit
Iar meseriile lor vor fi înlocuite cu computere
Iar aceste computere vor dura locul oamenilor ființe reale de pe planetă.
Prin ne protejarea datelor tale cu caracter personal și mai mult de atât
Va conduce la apariția unor roboti soft virtual care se vor preface că ești tu
Că sunt eu
Vor face postări pe site-uri...
Vor întreprinde diverse activități folosindu-se de diplomele și identitatea mea sau a ta sau a altuia pentru a ajuta diverse organizații politice sau teroriste care sponsorizează achiziția de informații targhetate de la aceste servere care
Sug informații de la mine de la tine de la noi.care informații opinia mea este ca pot fi vândute companiilor sau teroriștilor interesați

Când spun teroriști pot fi chiar entități cum ar fi țări care spionează necesitățile oamenilor pentru că ei să producă produse și obiecte conform necesității spionate dar câștigând doar o singura țară și pierzând marea majoritate a celorlalte țări

| RxTx a răspuns:

Mere mere de ce sa nu meargă vezi daca are aceeași mufa daca intra acolo...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

11.

| doctorandus a răspuns:

Am asa ceva (cu SSD in loc de HDD) si merge rezonabil cu arch Linux.

| Frank51 a răspuns:

Eu n-aș putea să folosesc nimic sub windows 10.

| mentholinks a răspuns:

Windows 7.

| VoidEternal a răspuns:

Daca nu te intereseaza performanta, pune W10. O sa mearga greu dar macar ai un sistem actualizat care e mai safe pentru browsing si internet. Desi un ssd e in jur de 120 de lei, just saying. Si atunci ar si merge mai decent.
Daca nu, un W7 merge si el, desi nici asta nu o sa zboare. Eu as merge pe prima varianta. Sub W7 in niciun caz sa nu mergi daca ai pc-ul conectat la net.

Răspuns utilizator avertizat
| gabriel2004o a răspuns:

As zice ori windows 7 pe 32 de biți
Sau windows 8.1 tot pe 32 de biti

| gogugogugogu a răspuns:

Windows 7 Home Premium.

| rsandu a răspuns:

Recomand o distribuție serioasă de GNU/Linux, cum ar fi Fedora Workstation sau Debian.