| xXxRaduxXx a întrebat:

ce ziceti de configuratia asta?

http://www.emag.ro/wishlist/5801581546

Vreau sa stiu daca piesele sunt compatibile intre ele si cat m-ar costa asamblarea la cei de la eMAG (eu nu ma pricep la partea hardware si nu vreau sa!@#$% ceva).

PC va fi folosit pentru gaming(BF3, Diablo3, SC2HotS) si editare foto/video.

5 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Se poate mai bine! uite asa ceva! http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/526754/ placa de baza este mai dotata cu aia a ta, placa video intr-adevar are doar un ventilator dar in schimb ti-am pus o carcasa solida, hard de 1TB, eu cred ca este mai bine!

| vladsoare a răspuns:

Memorii scumpe, carcasa "naspa", placa de baza se poate mai buna.
Mergi pe ce ti-a pus Florin. Sursa e buna, certificata; Carcasa e mai solida.
Eventual poti lua un HDD de 500GB si sa plusezi la placa video care nu are o super racire. Cu HDD de 500gb si 4GB de ram te poti intinde la o placa video mai buna(racire+performanta). Tu decizi. Ca varianta ai HD7850 de generatie noua, consum redus, temperaturi bune, se OC-eaza f bine.

| vladsoare a răspuns:

Apropo, ce rezolutie are monitorul tau?

| IulianP a răspuns:

Este cam dezechilibrata configuratia: memorii scumpe, sursa prea puternica, carcasa este conserva, la placa de baza merge pe una ATX.
Uite recomandarea mea: http://bit.ly/MdtO58
Ai o placa de baza ATX + i5 3450 + 8 GB + HDD 500GB + unitate optica + sursa Sirtec 500W de calitate + placa video GTX 560Ti la un pret bun + carcasa aerisita. Toate la retul de 3180 RON, cu vreo 300 RON mai putin decat cele ales de tine, dar la fel de performant.

Asamblarea la eMAG este 20 RON; deci in total te va costa 3200 RON.

Mai ai intrebari?