| nr1official a întrebat:

Salut cine ma ajuta primeste funda.

Eu vreau sa am cablu de date.

eu incarc telefonul de la pc dar nu pot sa trimit nici poze nimic.

ma pueti ajuta el este incarcator cum il fac si cablu de date

RASPUNS URGENT

1 răspuns:
| JustCosmin a răspuns:

Daca se incarca de la PC,normal ar trebui ca acel cablu sa fie un cablu de date. Nu stiu despre ce telefon e vorba,dar vezi ca la acel cablu trebuie sa ai un CD cu un driver de instalare. In momentul in care instalezi acel program si conectezi telefonul la PC,o sa selectezi din meniul telefonului "Samsung PC Studio" in cazul in care ai Samsung si "Transfer Media",in cazul in care ai Nokia. La alte telefoane nu cunosc meniul. Desigur,poti conecta Telefonul la PC si cu ajutorul tehnologiei Bluetooth. Descarci Programul Nokia Suite,in cazul in care ai Nokia, sau Samsung KIES, in cazul in care ai Samsung.