| Sticket a întrebat:

Configuratia pc-ului meu e astfel:
AMD athlon x2 dual processor 3600+ 1. 90ghz
3 gb ram ddr2
placa baza:Asus n2(nu stiu sigur aici dar nu cred ca conteaza)
Placa video:nividia ge force gt 630 2gb
Chestia e ca am un buget de 1000 lei si as vrea sa schimb procesorul,placa de baza si ramii ce-mi recomandati ca sa am un pc bun de gaming,editat poze, video-uri etc.
P.S: Sursa este de 500W si rez monitorului 1440x900 75 hz.

13 răspunsuri:
| LuciWv a răspuns:

Dar mai bine nu-ti vinzi Pc-ul mai pui ceva siti iei un pc gaming.

http://www.emag.ro/......D5P8LBBBM/

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru LuciWv):

Dafuq is datrolling on the floor) i3 nu e pentru gaming+are placa video integrata...

| heldeN a răspuns:

@LuciWv Crede-ma ca ala numai gaming nu e
@Stricket, o configuratie care sa duca orice pe rezolutia ta
- Procesor hexa core puternic
- Placa de baza ok ATX
- 4gb ram
- 500gb hdd
- Placa video duce orice pe rezolutia ta la detalii bune
- Sursa de incredere, de calitate
- Carcasa destul de ok, spatioasa cu design modern
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/933777/

| alin16y a răspuns:

Merge si i3 daca vrea sa aiba posibilitati de upgrade in viitor, in bugetul ala oricum nu intra o placa video care sa fie limitata de acel procesor, eu as merge chiar si mai jos pe soclu 1150.

| DrecsanRazvan a răspuns:

Spune-mi un buget si iti fac eu o configuratie de calculator dar cel mai bine ii sa il iei de la 0. Bafta.

| Sticket explică (pentru DrecsanRazvan):

Pai cam asta e problema ca nu prea pot sa iau de la 0 doar daca mi-as vinde pc-ul, cam cat as putea sa iau pe el?

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Sticket):

Ce rezolutie are monitorul

| Jipa95 a răspuns (pentru Sticket):

In jur de 600 lei ti-ai putea lua pe acel pc, plus 1000 lei ce mai ai si tu, cu 1600 lei iti faci un pc foarte bun pe piese.

| Sticket explică (pentru FatUglyVirgin):

Ia mai citeste odata intrebarea

| Sticket explică (pentru Jipa95):

Pai. imi poti configura un pc de 1600 lei?