| MyTPUaccount a întrebat:

Cum imi dau seama daca o placa de baza este arsa, vreau sa schimb placa mea de baza si e posibil ca cealalta sa fie arsa.
Mentionez ca toate componentele calculatorului merg perfect dar as vrea sa schimb placa de baza cu una mai buna.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi defecta oricum nu numai arsa. Asta se vede dupa ce o montezi pe PC. Ca sa o vezi din priviri trebuie sa fii foarte experimentat (si atunci poti gresi) si piesele defecte (unele) se pot masura, dar nu este cazul tau.