| MyTPUaccount a întrebat:

Cum imi dau seama daca o placa de baza este arsa, vreau sa schimb placa mea de baza si e posibil ca cealalta sa fie arsa.
Sursa merge 100% fiind de 450w.
Care ar fi cauzele daca nu ar functiona sistemul dupa schimbarea de placa de baza?

Răspuns Câştigător
| BaiatuCuFiatuRo a răspuns:

Daca ar fi arsa nu ar mai da nici un semn, nu ar mai porni systemul

3 răspunsuri:
| BaiatuCuFiatuRo a răspuns:

Daca placa de baza ar fi arsa nu ar mai porni systemul cand apesi pe buton, dar daca porneste s ar putea sa fie cauza placii video. Incearca sa conectezi cablul VGA direct la placa de baza si scoate placa video daca porneste si ai imagine functioneaza.

Sper ca te-am ajutat

| MyTPUaccount explică (pentru BaiatuCuFiatuRo):

Toate componentele calculatorului meu merg perfect dar as vrea sa schimb placa de baza. E o posibilitate ca placa de paza pe care vreau sa o pun sa fie arsa. Daca ar fi arsa ar da calculatorul vreun semn sau nu s-ar intampla nimic?

| BaiatuCuFiatuRo a răspuns (pentru MyTPUaccount):

Daca ar fi arsa nu ar da nici un semn.

| BaiatuCuFiatuRo a răspuns (pentru MyTPUaccount):

Daca ar fi arsa nu ar mai da nici un semn, nu ar mai porni systemul