| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cum pot activa Audio Jack-ul din Front Panel? Il am pe Rear Panel si cand vreau sa conectez castile trebuie sa le conectez in spate chiar daca am in fata slot pentru casti.

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Exista niste setari in Managerul Audio. Intra in Control Panel si vezi optiunile pentru sunet.
Acolo poti modifica cum vrei sa folosesti castile si microfonul, Front Panel sau Rear Panel.

| iKireS a răspuns (pentru dannyel86):

Am modificat, la sunete imi apare ca se aude dar nu este output din casti.

| dannyel86 a răspuns (pentru iKireS):

Porturile audio din fata ce simboluri au langa ele? (ca sa-ti dai seama ce configuratie este permisa).
Spre exemplu, la unitatea mea, castile si microfonul se pun in fata, iar boxele si "Line in" sunt in spate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Desfa unitatea si vezi daca e conectat in prima faza.