| YYYYYYYYYY a întrebat:

Salut cum trec de la placa de retea integrata la cea dedicata ca mie mi-a arata tot pe aia integrata. dau funda.

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Simplu.Din bios se dezactivează cea integrată, iar apoi cablul de rețea o să vină conectat doar în cea dedicată. facultativ, dacă crezi că o să-ți transfomi pc-ul într-un server atunci nu recomand dezactivarea celei integrate, deoarece vei avea neoie de ea ca să scoți conexiuni de tip share sau să o folosești pe post de ieșire din server.Succes

| Jipa95 a răspuns:

Conectezi mufa de internet in placa de baza. Ce sunteti asa de incuiati?

| YYYYYYYYYY explică (pentru Jipa95):

Bai domnul destept eu am zis altceva deci...

| Jipa95 a răspuns (pentru YYYYYYYYYY):

Prietene, odata ce ai conectat mufa de net in placa de baza, placa dedicata de retea se dezactiveaza automat, si viceversa. Ai inteles acum?

| YYYYYYYYYY explică (pentru Jipa95):

Ok,si cum o activez?