| Raptor1234 a întrebat:

Daca cumpar un One Plus 6T de pe site-ul oficial, trebuie sa platesc cu cardul obligatoriu sau pot platii si cand ajunge coletul? Si daca pot, trebuie sa schimb in euro sau pot si lei?

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Dacă vei plăti cu cardul conversia se va face in mod automat. Bine este să ai un cont de PayPal atunci când cumperi cu cardul pe internet.
Dacă poți plăti când ajunge coletul (adică ramburs) aceasta îți va spune site-ul respectiv, dacă are și metoda aceasta de plată.
Dar grija cea mai mare a ta trebuie să fie dacă telefonul va funcționa în țara noastră. De regulă producătorii de telefoane nu își vând produsele pe site-urile lor, ci prin magazine afiliate online/fizice.

| Raptor1234 explică (pentru anonimg):

Telefonul functioneaza si in tara la noi. Este adus intr-un sediu din polonia iar de acolo produsele ajung in toata europa. Ideea e ca eu nu am cont pay pal, sa nu mai zic ca eu banii pentru telefon (adica 630€) ii am la mine in casa si nu as vrea sa mai pierd timpul cu pusul la banca sau cu facutul paypal-ului. As vrea sa il coman pe 1 ianuarie. Oricum, multumesc de raspuns.

| Ineys a răspuns:

Daca te referi la site-ul din SUA si la plata la ramburs nu, nu poti.

E ca si cand ai cumpara de pe Amazon.

| KlaudiuRad a răspuns:

Nu poti plati prin ramburs, deoarece site-ul oficial nu este din Romania. Vei plati cu cardul sau PayPal si banca de la care ai cardul iti face conversia automat si iti ia cativa lei pentru conversie.