| SebiE30 a întrebat:

Daca fac un proiect in Power Point web(adica de pe site nu pe programul descarcat in pc ), pot descarca proiectul pe un stick ca apoi sa-l bag intr-un calculator care are deja instalat power point si doresc ca proiectul sa se deschida in program si nu pe site? Dau funda, multumesc!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti descarca si instala pe calculatorul tau "Apache Open Office" sau "Libre Office", ambele cu licenta gratuita.
Ambele contin echivalentul PowerPoint-ului din MS Office.
Fisierele create si salvate in format "pps" sau "ppt" se pot copia ca pe orice fisier pe un stick USB si se pot transporta pe un alt calculator, pentruz prezentare.

Daca alegi vreun site de creare online de prezentari, atunci si de acolo poti descarca si copia fisierul, in format "pps" sau "ppt".

| SebiE30 explică (pentru Bula):

Faza e ca este pentru scoala si trebuie neaparat power point ca na. adevarul e ca ne ofera foarte multe conditii scoala din Romania...
Cu acel apache open sau libre office pot deschide in power point?

| Bula a răspuns (pentru SebiE30):

Evident happy
Sunt facute tocmai sa fie gratis, sa le faca "felul" la cei de la MS. big grin
Si ambele stiuchiar mai mult decat MS Office (au fost create de profesionisti, pentru Linux, dar le-au compilat si pentru windows tongue )

Si nu, scoala nuva poate obliga sa folositi MS Office, care necesita Windows, care necesita calculator performant, care necesita cateva mii de lei (calculatorul + licente)!

Iar profesorul nucred ca-si da seama cu ce program au fost facite prezentarile sau documentele...

| flixbuster a răspuns:

Cand esti in PowerPoint Online faci click pe iconita din stanga sus (patratul acela cu 9 patratele mici albe) si de acolo alegi OneDrive.

In OneDrive faci click dreapta pe fisierul pe care vrei sa il descarci si alegi optiunea Download. Salvezi unde ai nevoie (Desktop, USB stick).