| UnBaiat439 a întrebat:

Daca la o tigara electronica, am incarcator "usb charger, input DC5v, output DC4, 2 V, 420 mA " il pot pune la priza?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca are picioare ca stecherul da. Daca nu, nu.

| Jipa95 a răspuns:

Poti pune, dar nu este ca si cum s-ar incarca ca la priza. La usb se incarca mai greu, primeste mai putin curent.

| Radu284 a răspuns:

Daca input e DC5v, cam cum te-ai astepta tu sa mearga la AC 230v?

| AndreiRadu00 a răspuns:

Eu nu fumez dar daca ai mufa usb doar cu mufa usb evident ca nu poti pune la priza daca de la acea tigara ti-a dat si un incarcator ceva gen ala de la telefon dar sa til fi dat de la tigara doar cu acel incarcator daca il ai il poti pune in priza

| UnBaiat439 explică (pentru AndreiRadu00):

Am eu acasa, de la incarcatorul de la telefon... dar ei nu mi-au dat

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnBaiat439):

Nu pune alte incarcatoare la tigara electronica pentru ca difera voltajul.Iar putea baga curent mai puternic si se arde. Daca se incarca la usb intra un voltaj mai mic in fata de telefon si ai risca sa se arda, Imi oti da un link cu tigarea ta, poate cumpar si eu si sa-mi spui daca sunt bune, rezista.

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnBaiat439):

Multumesc,am vazut-o. Fumezi din aceasta de mult timp, nu dauneaza, petru ca am inteles ca unele dauneaza sau e doar mistocareala ca sa putem cumpara tigari normale? Lichidul se gaseste la felca si celelalte componente?

| UnBaiat439 explică (pentru anonim_4396):

Fumez doar de 3 zile big grin, iar e-lichidul il gasesti la magazinele din orasul tau.

| Ema_Seiche_1998 a răspuns:

Salut un nr de telefon ceva nu ai?