| anonim_4396 a întrebat:

De cand l-am achizitionat laptopul meu are niste probleme (cand am vrut sa-l pornesc prima data nu se aprindea ecranul, dar el mergea, se auzeau ventilatoarele)! L-am dus inapoi si mi-au zis ca nu-s instalate update-urile la windows si mi l-au dat inapoi (tata l-a cumparat din Germania, e cam greu cu garantia)! Dupa cateva zile iar a inceput sa faca fite de ale lui adica uneori apare blue screen si se inchide (era si normal daca nu i-au facut nimic straight face). In aceasta seara cand ma jucam s-a inchis pur si simplu dar au aparut niste dungi multe si subtiri de culoare verde pentru aproximativ o secunda, l-am deschis din nou si a facut la fel! Am "ciocanit" putin in carcasa deasupra la RAM si acum merge (pana ce face iar la fel). Ma poate ajuta cineva, care e problema!?

PS: Saptamana viitoare oricum il duc la un service! happywinking

Răspuns Câştigător
| ionutzz223 a răspuns:

Salut!
Se poate sa nu fie bine pusa vreo memorie ram, dar daca da blue screen ar fi bine sa reinstalezi windows-ul.
Dar pana saptamana viitoare fa uramtorul lucru la laptop intra in cmd scrie asa chkdsk /r dupa ce srii asta apesi pe Y si dai enter dupa care dai un restart si lasa-l sa isi faca treaba pana porneste la icoanele de pe desktop.
Bafta!

| Stufii a răspuns (pentru ionutzz223):

CMD trebuie sa-l rulez ca administrator?! Y si enter trebuie sa le apas odata? happy

| ionutzz223 a răspuns (pentru Stufii):

Deci intri in cmd scrii chkdsk /r apesi enter apesi y apesi enter astea toate le faci in cmd dupa ce ai scris acolo tot dai restart.nu conteaza cum il rulezi administrator sau fara.

| Stufii a răspuns (pentru Stufii):

I-am dat un reset la setarile din fabrica si am instalat windows-ul din nou dar tot imi da blue screen (cred ca e blue screen ca am windows 8.1 si nu ma prea pricep cu el) e ceva de genul acesta http://img713.imageshack.us/img713/9519/hnph.jpg

| ionutzz223 a răspuns (pentru Stufii):

Ai skype poti vorbi de undeva?

6 răspunsuri:
| Stufii a răspuns:

Atunci cand mi l-a adus, l-am desfacut si am umblat pe la RAM si la HDD si s-a deschis ecranul, deci i-am instalat windows-ul si de asta au spus ca nu sunt facute update-urile! De fapt am incercat sa le fac dar pur si simplu nu merge sa le instalez, imi da o eroare nenorocita! straight face

| Stufii a răspuns:

Am facut chestia aia pentru HDD din CMD. Am dat restart, si are cam o ora sau doua de cand e la 10%! Asa mult dureaza sau s-o fi blocat! :\
Am si skype dar daca nu se deschide degeaba am!winking