| Andreies_Horatiu_1989 a întrebat:

De cateva luni detin un nou smartphone Samsung Galaxy S3 Neo Blue Edition 16 GB, telefonul se misca impecabil. Eu sunt foarte grijuliu cu telefonul dar din pacate, acesata intr-o seara l-am incarcat iar dupa m-am culcat. A doua zi dimineata telefonul avea 15 la suta baterie, nefiind folosit dupa ce a fost incarcat in seara trecuta! Eu am utilizat pentru prima data telefonul in timpul incarcarii chiar daca a durat mai mult. Acest lucru afecteaza bateria?! Multumesc pentru timpul acordat!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Daca spui ca e nou, si continua in acest fel, mergi sa iti schimbe bateria. nu e primul si nici ultimul telefon cu o baterie defecta din fabricatie. incearca sa nu folosesti telefonul in timpul incarcarilor si vezi daca e vreo schimbare. eu am s3 si il folosesc in timp ce se incarca, insa bateria e impecabila. si are 3 ani.
de asemenea e indicat sa il incarci la priza, nu prin usb conectat la pc sau laptop.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.E bine ca pe timpul incarcarii sa nu umbli la el.Decat daca te suna cineva.

| Andreies_Horatiu_1989 explică:

Multumesc pentru raspunsuri! gelu1970, eu am mai detinut un smartphone de la Samsung si pe acela l-am folosit in timpul incarcarii de cateva ori dar nu avea nimic! Voi merge la EMAG sa-mi schimbe bateria, este in garantie! Imi va schimba baterie sau imi va da alt telefon?!

| gelu1970 a răspuns (pentru Andreies_Horatiu_1989):

Bateria are garantie doar de 6 luni. ar trebui sa o schimbe desi asa cum stiu ca merg lucrurile in Romania, o sa iti indruge tot felul de tampenii.
in galaxy s4 a fost un lot de telefoane ce a iesit cu baterii defecte si Samsung le-a schimbat fara costuri aditionale. vezi daca bateria ta e deformata. de asemenea incearca sa incarci telefonul fara sa il folosesti sau macar sa il folosesti putin.
in cazul in care esti convins ca bateria e defecta, si cei de la eMAG iti pun piedici, contacteaza cu cei de la Samsung. presupun ca sunt seriosi in servicii asa cum sunt si in alte tari.
bafta.

| Andreies_Horatiu_1989 explică (pentru gelu1970):

Totul e bine! Ieri seara am incercat din nou sa-l incarc in timp ce-l folosesc deoarece acest lucru imi dovedeste ca bateria este sanatoasa! Eu untasem sa inchiud aplicatile in seara aceea din Manager Aplicatii si cred ca alea problema l-a descarcat! Bateria arata impecabil precumsi telefonul si accesorile lui, sunt foarte grijuliu cu el! Eu nu mi-l las la incarcat pe timp de noapte si sa-l deconectez de la priza electrica doar dimineata deoarece acest lucru deterioreaza in timp! Cel mai mult a stat dupa ce s-a incarcat si mi-a dat un semnal, maxim 30 min doar o singura data!