| KLiNK a întrebat:

Salut, de cateva zile la unele jocuri "mai mari" imi arata o eroare de tipul: The instruction at "0x005bd420" referenced memory at "0x005bd420". The memory could not be "written". Cred ca este de la windows. Am mai observat ca fisierul de paginare este mai ocupat decat de obicei.
Am nevoie de un raspuns cum sa rezolv eroarea si care este cauza.
Multumesc. Cel mai bun raspuns primeste FUNDA.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Memory could not be written can be caused by:

1) Defective RAM. Check the RAM with the "Memory" test on the boot screen or with MemTest 86+

2) Bad "third" party device drivers. Try to review and remove "questionable" drivers

3) Too many apps starting up. Try following a "clean boot" set up.

| KobraXS a răspuns (pentru K0sti):

Ca sa-l ajuti pe Crawler mai bine ai vorbi in romana, un sfat de la mine.

| KLiNK explică (pentru K0sti):

Am aflat ca ar fi niste drivere cam necurate (2). Asa ca am sa incep sa le curat manual. Multumesc de raspuns.

| K0sti a răspuns (pentru KLiNK):

Da, e posibil! Cauta Your Uninstaller sau Revo Uninstaller, instaleaza-l si cu ajutorul lui poti dezinstala driverele. Programele astea stiu sa caute si in registri si in program files si sterg toate urmele, spre deosebire de uninstaller-ul windows-ului din control panel!
http://www.epasystems.ro/revo-uninstaller/

| KobraXS a răspuns (pentru KLiNK):

Daca vrei sa-ti maresti consumul de resurse ale PC-ului, n-ai decat.Ca sa-ti dau un exemplu, acum 2 saptamani mi-am actualizat driverul de la placa video si consumul de resurse a crescut cu 20 de MB. Daca vrei sa ai bataie de cap cu driverele poti sa le actualizezi