| Geo33xx a întrebat:

Salut,de cateva zile laptopul meu se incarca doar cu ecranul stins gen cand bag mufa si el este aprins apare Led-ul alb dar cand sting ecranul din butonul acela "Turn on" (stiti voi) apare led-ul rosu cum ar trebui.
Mentionez ca am un laptop HP Compaq 350 G2
Cum pot rezolva problema?

Acum 3 zile isi revenise putin dar dupa facea la fel.

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

99.99% ca problema e din incarcator: NU mai face fata
insa nu e 100%... mai poate fi un circuit defect la baterie care il face sa consume mult mai mult cand se incarca, dar care nu e activ decat cand laptop-ul e pornit

| Zveirest a răspuns:

Cred ca ai vreo problema cu placa video, eu ati sugera sa nu il desfaci tu (daca nu te pricepi) si sa te duci la un servis sau de unde l-ai cumparat si sa ii spui domnului sau doamnei care e acolo problema ta, nici eu nu sunt expert, din contra da na, sper ca te-am ajutat intr-un fel, succes.