| Rbi_Robert_1995 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Mini si acum cateva zile mi s-a stins dintr-o data iar cand l-am aprins nu-mi mai mergea butonul de aprindere si nici butonul "back", care da inapoi. Mentionez ca cel de Power merge cand aprind telefonul iar apoi nu mai merge.
I-am dat un hard reset, am zis ca poate o fi de la software ceva. Care ar fi problema, cum as putea rezolva?

2 răspunsuri:
| MisterSprinkle a răspuns:

Reset-ul care il dai din telefon nu este un reset total, daca te pricepi mai mult decat mediocru, dai un reset la BIOS, trebuie desfacut, scoase toate sursele de alimentare si sa il lasi asa 5 minute iar dupa sa il asamblezi la loc, insa este foarte complicat, s-ar putea sa nu mai reusesti sa il asamblezi inapoi. Sfatul meu este sa mergi sa un service Samsung si ti-l rezolva in 5 minute, mie nu mi-a luat niciun ban, am avut o problema de genul cu un Samsung Galaxy Y, m-am dus acolo, au bagat cablu de date la el si in 5 minute era ca nou si totu functiona perfect. Sper ca te-am ajutat, bafta!

| Rbi_Robert_1995 explică (pentru MisterSprinkle):

Din bios i-am dat resetul. am specificat (hard reset inseamna reset din BIOS). Decat sa-l dezasamblez eu mai bine il duc la un service. Merci mult pentru raspuns!