| Ideeall a întrebat:

SALUT. De ce nu functioneaza internetul pe wireless, atunci cand este conectat la laptop, mouse-ul fara fir pe 2.4 ghz. E posibil sa interfereze cu semnalul wifi, si sa-l obstructioneze? In momentul cand scot mufa usb, functioneaza perfect wifi-ul. Am schimbat canalul de wireless, si degeaba. Am schimbat mouse-ul si degeaba.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Foloseste un mouse cu fir.
Modulele wireless deservesc toate conexiunile fara fir, iar "cererile" din mai multe directii (dispozitive) pot supraincarca procesarea lor pe chip-ul comun (pe acelasi chip este prelucrat atat banda wi-fi, cat si cel de Bluetooth, care functioneaza pe benzi de frecvente diferite, iar schimbarea lor este de durata la sintetizare).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai facut setarile? Nume parolă pai cum sa mearga wirles, ai adaptor wifi in laptop?

| Mdrăgan a răspuns:

Hm...probabil de la placa de retea