| Bastea a întrebat:

De ce nu imi citeste dvd-ul cu windows 8 64 biti original? Pe laptop am instalat wind 7 64 biti, si nu il citeste nici cand ii dau restart, dvd-ul e bun dar de ce nu il citeste? PS..am mai avut instalat wind 8 de 64 bite...dau funda ..numai ajutati-ma va ror :3 big grin

Răspuns Câştigător
| lastOne a răspuns:

Prietene... mai bine taci. Omul spune ca nu il citeste nu ca nu poate sa il instaleze (cum sugerezi matale).

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pe alt pc merge dvd-ul?
Ai setat sa booteze de pe el?
Una din acestea e problema, deoarece nu cred ca s-a defectat unitatea optica.

| Bastea explică (pentru sltlp):

Da merge ...si am setat la boot

| sltlp a răspuns (pentru Bastea):

Atunci e lentila defecta. Pai ti-am zis. 3 cazuri posibile:
1. disc defect.
2. lentila defecta.
3. Nu e setat la boot.

| K0sti a răspuns:

Da sub windows ti-l citeste? Alt CD sau DVD cu altceva (muzica, date, film) iti citeste?