| Alexikca a întrebat:

Salut.
De ce nu merge sa contactez alte persoane neavând la prieteni, doar cerere pot, și undeva pe internet spune că " trebuie sa ai prieten comun ". am multi prieteni comuni care au acel cont la prieteni, dar la mine nu merge sa le dau mesaj. De la ce o fi?

2 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Există câteva motive posibile pentru care nu poți să contactezi alte persoane pe Facebook, chiar dacă aveți prieteni comuni:
Setările de confidențialitate: Este posibil ca persoana respectivă să aibă setări stricte de confidențialitate, care să limiteze cine poate să le trimită mesaje. În acest caz, chiar dacă aveți prieteni comuni, ar putea fi necesar să vă schimbați setările de confidențialitate pentru a permite mesajele de la persoane care nu sunt pe lista lor de prieteni.
Blocarea: Dacă persoana respectivă te-a blocat pe Facebook, nu vei putea să le trimiți mesaje sau să interacționezi cu ei în mod normal pe platformă.
Limitările de cont: Unele conturi de Facebook pot fi restricționate din diverse motive, cum ar fi activități suspecte sau încălcarea regulilor comunității. Dacă un cont este limitat sau suspendat, este posibil să nu poată primi sau trimite mesaje.
Eroare tehnică: Uneori, problemele tehnice pot afecta capacitatea de comunicare pe platformă. În acest caz, este posibil să fie necesar să aștepți o perioadă de timp sau să contactezi suportul tehnic pentru a rezolva problema.
În oricare dintre aceste cazuri, ar fi util să încerci să contactezi direct persoana respectivă pentru a vedea dacă este conștientă de această situație sau dacă poate face ajustările necesare în setările contului lor pentru a permite comunicarea cu tine.

| cfrtobias a răspuns:

Poate o blocat sa nu primeasca mesaje doar de la prieteni!