| aurora006 a întrebat:

De curand am vazut un videoclip pe Youtube https://www.youtube.com/watch?v=AMBxQTx6gXM, in care un tip arata setarile windows xp care trebuie facute pentru ca pc-ul sa functioneze mai bine. Am urmat fiecare pas, fiecare setare a fost facuta exact ca si in clip. Ca tot ce am facut sa fie salvat, a trebuit sa dau restart. Zis si facut; dupa restart, pe desktop nu mai apare absolut nimic, nici start, nici iconite si imi da atunci cand se deschide o eroare " explorer.exe ". Am acces in task manager (CTRL+ALT+DEL), am dat run, am scris explorer.exe, dar degeaba; imi apare aceeasi eroare ca la inceput. Pot intra in orice comanda RUN, am acces si la browser-ul de internet tot printr-o comanda RUN, dar nu pot descarca nimic, iar atunci cand introduc un CD sau un stick nu imi apare nimic, in chiar daca este autorun.
V-as ruga frumos, daca ati putea, sa ma ajutati! Nu vreau sa instalez alt windows, vreau sa il refac tot pe asta. Va foarte multumesc! :)

Răspuns Câştigător
| Zoricutzu a răspuns:

Start - run- regedit si dacă se poate trebuie revenit la valoarea anterioară in videoclip e hexazecimală 9c40
start - run -msconfig selectezi normal startup.
Performance options selectezi adjust for best performance.
Nu prea e recomandat să ruleze chiar așa rapid windowsu.