| muhamed a întrebat:

De curand mi-am cumparat 4 gb rami [2x2placute gb]. Am incercat la un prieten, au mers. Dar la mine le bag si imi apare in el ca am 6. 00gb ram [ am uitat sa mentionez ca inainte sa-i cumpar pastia mai aveam eu 2x1, ca am 4 slot si ca am windows 8.1 pe x64 bit ] Dar problema este ca tot 2 imi merg. Adica am incercat pe stranded deep care are minim 2gb si necesari 4 si imi merge greu, foarte greu. Trebuie sa bag la ce-a mai mica grafica ca sa mearga cat de cat, am procesoru destul de slab, 2 nuclee. Oricum, la 6.00 gb ram ar trebui sa mearga. Am incercat si pe outlast, acelasi lucru. Am incercat si gta V pe ala nici nu-l deschide, imi apare aia la inceput cu rockstar si dupa ma da afara. Deci cei pot face? Ma oftic ca am dat un pret pe ele nu trebuie sa-l mentionez si nu-mi merg... Pe langa am cumparat si cs:go si imi merge ca... Deci ziceti-mi cum pot sa-i fac, eu ma gandesc ca e de la placa de baza. Dar daca puteti sa-mi un site cu o placa de baza mai ieftina si sa mearga pana in 8gb ram ca s-ar putea sa-mi mai iau. Sau un procesor bun. Dau funda!

2 răspunsuri:
| LeMike a răspuns:

rolling on the floor Jocurile mai tin cont si de placa video, procesor, spatiul de stocare disponibil. Ce placa video ai? Procesorul e cam slabut mai ales pentru GTA V ti-ar cam trebui un procesor i3 sau mai mare sau quad core!

| muhamed explică (pentru LeMike):

Nu ma laughing) A fost doar un exemplu gta V. Dar strandeed deep sau outlast. outlast are 2 gb si 3 gb. imi merge ca... la 800x600 sau ce-a mai mica care e. Placa video : Intel r q45/q43 express. Numele pc esprimo c5730 daca vrei mai multe informatii si memoria... Am luat de curand pc-u si nu am hdd mare, e din el doar 160gb dar aveam disponibili vreo 130 si incercam stranded deep si tot greu mergea. Daca ai sa-mi dai un site cu un processor i3 bun. eu gasesc doar pentru laptop laughing)