| Bogdannn96 a întrebat:

Salut.De curand, mi-am cumparat o pereche de casti ( Canyon ). Am deconectat boxele, si am pus in locul lor mufele de la casti.Nu se aude nimic in casti. Trebuie vreo setare, ceva? Daca da, va rog spuneti-mi si unde si ce sa fac.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pe fir nu ai cumva un cursor de unde se regleaza volumul? vezi acolo!

4 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Vezi in primul rand poate ai un jack de casti pe una dintre boxe. E foarte utila si la unele chiar se aude bine.

Daca nu, conecteaza castile cu mufa verde la cea verde si daca au si microfon cu cea roz la cea roz. Ar trebui sa mearga.

Daca nu, verifica atent driverul si vezi sa nu fie setat ceva gresit.

Eventual, daca ai un mp3player sau un telefon cu jack 3. 5 (de casti) conecteaza-le si vezi daca se aud.

| Mirco a răspuns:

Nu trebuie nici un program, probabil nu ai facut legatura bine la fire si de aceea nu se aude

| LuisEdward a răspuns:

Cand ai cumparat castile in cutie este un cd trebuie sa pui cd ala in pc si instalezi ce iti cere acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuia neaparat sa scoti boxele.
Pentru ca, castile si boxele au intotdeauna un loc diferit in unitate ...Chiar daca au mufa la fel.Eu asa am facut.si am si boxe si casti. ele[castile] la unitate unde trebuie sa bagi mufa au un semn de casti.Eu asa am facut.