| vlladwinner a întrebat:

De curand mi-am instalat codeblocks pentru problemele la informatica. Dupa ce dau create new project > empty project > scriu titlu > dau finish, imi apare "Could; t save project (Maybe the file is write-protected)". Si cand vreau sa scriu problema si sa dau build and run, nu se intampla nimic, nu imi da rezolvarea.
Dau funda la cel care ma ajuta!

3 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Unde vrea sa il salveze? Inainte sa incepi un proiect, nu poti sa selectezi unde se va afla? Poate e pe DVD or something.

| Lalex99 a răspuns:

Cand faci un proiect nou, selecteaza Console application, nu Empty project, si in proiectul format ai deja un fisier creat. Il deschizi si iti scrii programul acolo, fara sa stergi randul "including namespace std;". Cu placere!

| Lalex99 a răspuns (pentru Lalex99):

Scuze "using namespace std;".