| ThunderXz a întrebat:

De curand mi-am schimbat windows-ul la calculator. Care este problema: Ma joc LOL si acum cand intru in joc imi dispar si apar numele, level-ul si cam tot ce este scris, imi apar dungi ca niste taieturi de diferite culori pe ecran, imi apar si dispar copacii etc.Mentionez ca inainte sa imi schimb windows-ul (aveam acelasi windows) m-i se vedea normal.
Imi aduc aminte ca atunci cand mi-am luat calculatorul jucam spore si facea acelasi lucru. Intre timp imi bagasem niste drivere la placa video (cam slaba placa mea, este Intel (poate ma sfatuiti cu niste drivere)), nu stiu daca are legatura. Ce credeti ca ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Instaleaza Driver-ul Video.
Pentru recuperare urmeaza calea.
Scrii in Google Touslesdrivers, click pe Mes drivers.descarca programul Maconfig.si install click pe butonul Lancer la Detection, iti va scana PC si iti va afisa driverele lipsa, sau versiuni mai noi la driverele pe care le are Computerul tau.descarca drivarul Video si install

| ThunderXz explică (pentru jhonny999):

Poti te rog sa descrii mai amanuntit? Din cate observ este cam greu de folosit.