| myhaytzaydf a întrebat:

Salut Desi internetul merge, imi da urmatoarea eroare la messenger:" We can't sign you in to yahoo messenger there might be a problem with your internet connection. mentionez ca imi functioneaza orice motor de cautare si casuta de mail mi-o pot conecta, doar meesengerul nu de pe acest laptop de pe altul da il pot conecta de pe acesta nu. S-a deconectat intr-o seara cand il utilizam si de atunci nu-l mai pot conecta dc? Mentionez ca ora e setat corect, si din lan seiting la fel am debifat tot si tot nu functioneaza ce pot sa fac?

3 răspunsuri:
| TheBrainiac a răspuns:

Intra la Messenger -> Connection Preferences si alege Connect directly to internet.

| Ayanis a răspuns:

Intra la Control Panel, la Network Connections. Dai la Change Firewall Settings si daca Firewall-ul e pus pe on, intri la Exceptions si te asiguri ca e debifat Yahoo! Messenger. De asemenea, in Internet Explorer, in meniul File, sa fie debifat Work Offline. La Messenger - Connection Preferences(in Yahoo! Messenger) vezi sa fie setat "Connect Directly to the Internet" si mai jos sa fie setat Dial-Up. Sper sa ajute.

| myhaytzaydf explică (pentru Ayanis):

Am rezolvat mai de mult
am tras un un program de pe net care la reparat singur. am incerc si in control panel si la messenger conect directly to the internet, dial-up, si tot nimic
bine ca s-a rezolvat
nu stiu ce avea dar bine ca merge
merci ca oricum ca ati incercat sa ma ajutati o zi frumoasa in continuare