| XxStyleX a întrebat:

E mai bine sa scot bateria din laptop cand il folosesc sau sa o tin in el. Am cautat pe forumuri dar unii zic ca nu are nimic, altii ca se strica mai repede.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Da, o afecteaza caldura, dar doar atat! Nu ai voie sa o pastrezi descarcata! Doar incarcata 45-50%!

| Andrei_Schipor_1987 a răspuns:

Zic sa o tii

| MartinM a răspuns:

Mai bine o scoti, ii prelungesti durata de viata.Nu are nimic sunt la al 2-lea laptop si nu am patit nimic. Cand vrei sa folosesti bateria din nou(in caz ca pleci de acasa), o bagi din nou in laptop ca sa se incarce. Eu iti recomand sa nu o tii in laptop cand il tii in priza mult timp.