| WorldAtWar3 a întrebat:

Este bun procesorul pentru notebook: Procesor Intel Core i7 720QM Tray? Link cu specificații tehnice: http://www.azerty.ro/procesoare/procesor-intel-core-i7-7 20qm-tray/

2 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

E foarte bun...nu conteaza daca e dualcore sau qadcore va avea cam aceeasi temperatura, daca nu il vrei pentru pentru jocuri nu ar trebui sa ai probleme cu temperatura...

| andtim a răspuns:

Nu! si stii de ce? pentru ca laptopurile nu au air-flow bun pentru racire! daca vrei sa iei un procesor care sa-ti topeasca carcasa la laptop si placa de baza, treaba ta! daca vrei un notebook pentru gaming, nu-ti trebuie neaparat 4nuclee! 2 nuclee isi fac treaba super-ok! eu am un Toshiba satellite L670-134 cu procesor dual i5(2.3GHz -> 2. 5GHz in turbomode), ati radeon HD5650 de 1GB. Procesorul e mai mult decat suficient pentru jocurile din prezent! am facut si niste teste cu el si in turbomode mi-a ajuns la 100 grade asa ca l-am dezactivat! Eu zic ca nu se merita sa pui 4nuclee pe laptop! Sincer! Si gandeste-te si in legatura cu viata bateriei! Chiar daca acasa il folosesti pe incarcator, daca se intampla sa bagi acumulatorul nu te tine prea mult, chiar si cu o gramada de functii dezactivate!