| rebornfromfire a întrebat:

Este cineva de aici Administrator Retea? Intreb deoarece sunt curios cum se poate ajunge la o astfel de meserie. Este nevoie neaparat de o facultate? Intreb fiind ca am vazut cursuri de calificare ca si administrator retea dar sunt putin sceptic... Credeti ca un curs din ala ar fi destul?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca faci un curs de la Cisco e mai bun decat orice facultate.
De fapt cursurile certificate de Cisco sunt etalonul in ceea ce priveste domeniul asta. Oricum retelistica nu se face la modul serios in facultatile de profil IT

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru rebornfromfire):

Nu ma refer la unul anume, nu stiu sa iti recomand exact un curs, dar sigur sunt mai multe ce ofera certificare Cisco

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru rebornfromfire):

Nu detin o certificare, am facut o facultate de IT dar nu m-a atras deloc partea de retelistica

Răspuns utilizator avertizat