| Aly07 a întrebat:

Salut.Este vorba de InstantWP http://www.instantwp.com/. M-am uitat pe youtube,dar n-am inteles foarte bine. Rog pe cei care se pricep sa-mi explice. Am inteles ca este un program cu care iti construiesti siteul,dar tot este nevoie de un domeniu si de hosting,nu-i asa? (scuza-ti daca sunt ridicol, dar chiar am nevoie de informatii). Cand pornesti programul va detecta direct domeniul si hostul sau cum trebuie sa procedez? Oferiti-mi cat de multe informatii va lasa inima :).
P.S. asta este ce am urmarit http://www.youtube.com/watch?v=S9rBNXeALw0&feature=relmf u.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca nu ai inteles despre ce e vorba, mai bine vezi-ti de ale tale. Serios. Pe site-ul lor e explicat foarte clar ce e, iar tu o dai in balarii. "complete standalone, portable WordPress development environment. It turns any Windows machine into a WordPress development server"

| Aly07 explică (pentru KodrutZ):

Mentalitate de roman. ""Daca nu ai inteles vezi-ti de ale tale". Asa se procedeaza si la scoala, daca nu intelegi iti vezi de treaba ta. Cu mentalitatea asta o sa ajungem departe.
Nu am fortat pe nimeni sa-mi raspunda si nici nu voi forta. Daca vreti sa va oferiti ajutorul il primesc bucuros daca nu, caut alta sursa de informatie, nu-i nici o problema.

| KodrutZ a răspuns (pentru Aly07):

Deloc, ci mentalitate de om care a invatat o gramada de chestii singur. Pe site-ul lor este explicat EXTREM DE CLAR despre ce e vorba. Daca ziceai "vreau sa imi fac un site cu WordPress pe care sa public articole despre inmultirea la codobatura, de ce am nevoie" te-as fi ajutat cu mare placere, dar cind tu dai link la un site si pui intrebari la care afli raspunsul fix de-acolo, in maxim 3 minute, cum vrei sa fii luat in serios?