| qazxswedcvfrtgbnhyujmklop a întrebat:

eu instalez windows-oul cam la o săptămîna este bine asta.dau funda pentru un raspuns corect

15 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Odata la 6 luni e indicat.e prea des

| Xennofull a răspuns:

Nu e bine deloc.Nu mai fa asta.Cand reinstalezi windows reseteze toate peisele.La un momendat o sa se arda ceva.

| horia2012 a răspuns:

Nu nu este bine. Poti distruge Hard Diskul.(HDD).

| JulyStorm a răspuns:

Ce rost are? Eu nu l-am mai instalat de mai bine de un an si merge perfect. Nu il incarca cu programe inutile si defragmenteaza-l odata la o saptamana, doua. N-ar trebui sa ai probleme...

| alin_9439 a răspuns:

Tacanitule cum sa instalezi win 1 la sapt vr sa iti arzi pc cu totul windows-ul nu se instaleaza la un anumit timp win se reinstaleaza doar cand iti expira licenta si nimic mai debpicei win originale rezista 1-2 depinde de cat ai platit sa sit sa schimbi win si sa zici daca e bine le 1 sapt inseamna ca nu tu il faci altcinve si iti papa bani retine win se instaleaza cand iti expira codul de la win (cd_key) Funda!

| KiraXander a răspuns:

Am facut si eu asta si mi-a murit placa audio si cred ca si cea video..deci lasatil cam vreo 2 luni minim... funda?

| UNomBATRAN a răspuns:

Eu il instalez odata la o luna maxim 2. Folosesc xp sp2 - mi se pare cel mai stabil, chiar daca este mai vechi! Dar sa il instalezi la 1 saptamana ...nu este bine deloc!

| Monykka a răspuns:

NU...nu este bine deoarece il [re]instalezi prea des...winking Ar trebui cam la 3 luniwinking poate si mai mult

FundA?

| Timotei_Cazacu_1996 a răspuns:

Nu este deloc bine deoarece iti strici componentele si chiar cd cu windowsWindowsu trebuie bagat doar cand este o urgenta si ti-a intrat un virus care nu poti scapa de el si daca bagi windowsu 1 data pe e cel mai bine sau macar sa rezisti cel putin 6 luni cu el.

| mytyk a răspuns:

Nu este bine deloc dauneaza foarte mult hard disk-ului

| Bodoooo27 a răspuns (pentru mytyk):

Bravoo mytyk ii super comm tau numai ca nu este adevarat laughing))))

| Bodoooo27 a răspuns:

Cei care nu stiu ce este ala un windows sau componentele unui PC vor spune ca nu e bine! Din potriva este bine sa instalezi windows-ul din cand in cand dar la o luna nu la o saptamana!

| alin_9439 a răspuns (pentru Bodoooo27):

Intr-adevar cu cat e win mai nou cu cat mai bine merg si piesele din el dar daca stii cate va progrmae gen Ccleaner si sa nu instalezi prosti de programe care iti ingreuneaza pc pe degeaba sau inconitele de pe destok win cat timp are licenta el merge normal numai ca tu prog care le instalezi ingreunzea deai cand formatezi partiti unde se afla win se goleste tot numai win ramane de aceea dar clar la 3 luni e chiar mult la 1 sapt e o prostie de ne descris pentru placa de baza si hardurile nu suporta chestile astea eu zic asa ia-ti un win bun gen xp daca ai 1gb ram daca ai de la 2 gb ram in sus baga win 7 pe 32 bit daca folosesti internetul mult si pe 64 daca vr un pc pentru jocuri eu am 64 bit si am 4gb bafta

| Bodoooo27 a răspuns:

Si inca o chestie : Daca va merge greu calculatorul si voi ia-ti dat scanare si nu a gasit nimic inseamna ca s-a incarcat windows-ul, si va trebui instalat daca nu poate sa strice partitiile, daca e cumparat windows-ul nu cred ca va striga nimic!

| Iordan_Claudiu_1997 a răspuns:

Daca ai pc slab.
Dar este exagerat de des si la o saptamana big grin