| DextroCs a întrebat:

Ieri am instalat un windows 7 pe un laptop. Cand am ajuns la crearea partitiilor am creat 3 partitii : prima de 109 gb (partitia D ), a doua de 39 Gb (partitia C) si a treia era de cativa mb si era Sistem Reserved. Dupa instalarea windowsului am intrat in my computer si acolo aveam doar partitia C de 39 Gb. Nu stiu cum sa fac sa imi apara si partitia D de 109 Gb. Cine stie cum dau funda!

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Start-panoul de control-instrumente de administrare-gestionare computer-gestionare disc.Aici formateaza sau creaza(dupa caz) partitia de care zici.

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Tu le-ai creat, nu si formatat. Te duci pe fiecare partitie in parte, click dreapta, format.

| xBro a răspuns:

Le-ai creat, dar nu le-ai format, BAFTA!