| leuzzz a întrebat:

Imi dati si mie o idee cum pot contoriza timpul într-o aplicatie, adică să nu stau in aplicatie și ea să contorizeze ca si cum as sta?

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Ti deschisa aplicatia. Intre timp poti intra pe alta, fara sa o inchizi pe prima.

| leuzzz explică (pentru anonimg):

Si merge?

| anonim_4396 a răspuns (pentru leuzzz):

Depinde ce telefon ai. Huawei si Samsung au obsesie pe majoritatea telefoanelor lor cu economisitul bateriei, ti le inchide pe cele de nu le folosesti mai mult ca sigur.

| anonimg a răspuns (pentru leuzzz):

Nu garantez; dar ar trebui sa mearga. Chiar daca deschizi 10 aplicatii pe telefon, acestea nu trebuie sa se inchida decat daca le-ai inchis tu -pe fiecare in parte sau pe toate odata. Daca nu le inchizi tu, ele nu se vor inchide nici daca ai stins ecranul telefonului.

| Algo098 a răspuns:

Mai folosesti un dispozitiv sau instalezi aplicatia in PC sau laptop intr-un emulator Android cum e Bluestacks sau Nox. Pe acelasi dispozitiv poti folosi "ferestre multiple" "split screen" si intr-o fereastra sa fie o aplicatie si in cealalta alta.

| InvatamProgramare a răspuns:

Te intereseaza pe telefon sau pe PC?

| leuzzz explică (pentru InvatamProgramare):

Pe telefon...trebuie să fac 30 de ore de limba engleza pe o aplicatie si ma gândeam ca exista vreo aplicatie ceva sa o fentez

| InvatamProgramare a răspuns (pentru leuzzz):

Sfatul meu este sa inveti limba engleza, vei avea nevoie de ea mai mult decat de limba romana. Totusi exista Tappnig care simuleaza ca tu dai click-uri pe ecran.