| Razzvan5444006644 a întrebat:

Salut,imi poate recomanda si mie cineva un monitor de 165hz sau mai mult, panou ips si rezoluție 1440p, 1 ms, 27 inch si sa aiba free sync si g sync compatible, am un pc destul de capabil, singurul lucru care imi lipsește e un monitor bunbig grin

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

OK, RTX 4080, awesome. Asa zi! Ca daca nu era de buget deloc, iti luai un Samsung Odyssey Ark, nu?
In alta ordine de idei, ar fi cam asta: https://www.pcgarage.ro/......ompatible/
Varianta de rezerva, daca esti cumva fan Asus: https://www.pcgarage.ro/......170-hz-oc/
Asa, si sa nu uitam si de extraordinarul cod de reducere 1% cu care imi vei multumi: 92WQ7UMX

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca mai zici si un buget... ca nu vreau sa vad iar ca recomand ceva si sari "dar cum sa dau xxxxx lei pe un monitor?" A, da, si ar ajuta sa zici exact ce PC "destul de capabil" ai si mai ales ce joci de obicei.

| Razzvan5444006644 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu sunt genul, ca buget nu contează, daca se poate sa fie ce a mai ieftina varianta ma intelegi, hai sa zicem 30, am un rtx 4080 si i5 13400f

| Razzvan5444006644 explică (pentru GabiDumitrescu):

Mulțumesc mult, faza e ca am dat atâți de multi bani pe pc incat nu mai am de un monitor si nu prea mai am răbdare sa strang, aleg Asus

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Razzvan5444006644):

Nu e nici ala asa de rau pana la urma. Il vinzi peste vreo doi ani cand inca mai are garantie si iei ceva mai potent. Daca eram in locul tau, faceam sistem cu grafica integrata si cumparam subscriptie GeForce Now. De fapt fix asa si am. Am dat 50 EUR pe vreo 6 luni de subscriptie, si ma joc ce vrea muschiul meu cu detalii la maxim in FHD, sistemul fiind un i5-3570S cu GTX 960, deci depasit binisor pentru jocuri. Si chiar la jocurile la care face fata cu brio, de ce sa consum 250 W si sa generez caldura aiurea cand pot consuma 100 W si sa joc cu jocul care ruleaza pe serverele NVIDIA, inclusiv titluri real-time multiplayer ca WarThunder?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Razzvan5444006644):

OK, RTX 4080, awesome. Asa zi! Ca daca nu era de buget deloc, iti luai un Samsung Odyssey Ark, nu?
In alta ordine de idei, ar fi cam asta: https://www.pcgarage.ro/......ompatible/
Varianta de rezerva, daca esti cumva fan Asus: https://www.pcgarage.ro/......170-hz-oc/
Asa, si sa nu uitam si de extraordinarul cod de reducere 1% cu care imi vei multumi: 92WQ7UMX

| NLS a răspuns:

Eu as lua ASUS-ul recomandat de GabiD.
Nu ca Alienware nu ar fi bune, dar nu merita la ce procesor ai, DACA intentionezi sa te joci in 2K.

Iar daca planuiesti sa te joci in 1080p, ca sa faci colectie de FPS, nu ai nevoie sa risipesti bani aiurea pe monitor 2K.