| alingilea98 a întrebat:

Salut! Imi poate spune cineva cum convertesc imagini in document word si pdf?

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Daca doresti sa introduci o imagine intr-un fisier Word sau PDF, cum au zis colegii.

Daca doresti efectiv sa convertesti acea imagine intr-un fisier PDF sau Word...
Cu Abby Fine Reader, le transformi in fisier.rtf (si mai departe in fisier docx. daca doresti).
Posibil ca programul sa aiba si salvare direct in format PDF, insa nu mai sunt sigur, nu l-am folosit de cativa ani.
Problema e ca vei obtine probabil si multe erori, ce vor trebui corectate manual, daca ai text.

| Brizbriz a răspuns:

Drag and drop in word
adica tragi imaginea in word o coafezi cum vrei sa stea in pagina si apoi salvezi ca document word sau pdf

| andreierdna91 a răspuns:

Te referi cum sa le pui intr-un document word sau pdf?
Daca da, e simplu.
Deschizi Word, te duci la Insert-> Picture si pui fisierul dorit, apoi salvezi cu save as, iar daca vrei pdf (tot din word) apesi pe export -> pdf.