| Kazimiruleaza a întrebat:

In primul rand sper ca mi-am pus intrebarea la categoria corecta.

De mai bine de 1 an 2, am laptop insa problema mea cea mai mare este ca sunetul lui este mult prea mic. Dimineata cand doresc sa ascult si eu o melodie, prefer sa-mi pun castile pe urechi din cauza ca se aude foarte incet. La un moment dat te saturi sa stai cu castile pe cap, whatever.

Ieri mi-am cumparat un sistem Logitech z313 ( mi s-a spus ca este un sistem bun pentru o camera destul de mica ).
Problema care am constat-o azi cand am inceput sa-i fac mai multe "probe" este ca basul este prea agresiv. Eu hotarasem sa las subwoofer-ul sub birou iar cele 2 boxe langa laptop, insa. mi-am spus ca e mai bine sa tin si subwoofer-ul sus deoarece mi-e mila de vecini atunci cand dau muzica oleaca mai tare. Daca va intrebati de ce nu dau basul mai incet, raspunsul este : Nu are buton din care iti poti regla basul.

Intrebarea mea este daca e ok sa tin subwoofer-ul la 40-50 de cm langa laptop. Am citit pe net ca e posibil sa-ti afecteze hardisk-ul sau eu stiu ce componente. Nu va ganditi ca ascult muzica la maxim, eu las volumulul destul de low. Astept raspunsuri, ofer funda. Thanks.

6 răspunsuri:
| BloodAndBon3 a răspuns:

Ciudata exprimarea... In fine, ai incercat sa reglezi basul din setarile de la placa audio?

| Kazimiruleaza explică (pentru BloodAndBon3):

Hmm, nu. Si sincer sa fiu, nici macar nu stiu cum as putea face asta.

| jhonny999 a răspuns (pentru Kazimiruleaza):

Urmeaza pasi> start/control panel/sound, speech, and audio device/advanced volume control.

| Kazimiruleaza explică (pentru jhonny999):

Http://i.imgur.com/VYJfNZq.png

Scuze, nu gasesc ce-mi spui tu aici.

Am mai intrat si la Realtek HD Audo Manager, nici de acolo nu pot face absolut nimic.

http://i.imgur.com/0253Fac.png

| jhonny999 a răspuns (pentru Kazimiruleaza):

Incearca varianta urmatoare.
Start > Control panel > Hardware and Sound> Sound > Speakers > Proprietis > Levels >Balance.

| BloodAndBon3 a răspuns:

Ai cele mai noi drivere la placa audio?