| EU13Nmc a întrebat:

Salut, intentionez sa imi cumpar o placa video si in pretul de 150 lei am nevoie de o placa video fara alimentare separata in acest buget. Am gasit un rx 550 2gb sau gtx 750 ti 2gb dar nu stiu ce ar trebui sa aleg, astept si alte oferte de placi

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

In functie de joc, ce alte componente mai ai, rezolutie, poti sa te duci pe 750. https://www.youtube.com/watch?v=q7rR2mbJWJY daca vrei sa te duci in super detalii si alte chestii, ia 550-ul. Diferentele sunt mici la fps-uri, in functie de dx-ul utilizat, daca le mai dai oc sau nu, cat vrei sa-ti consume etc.

| EU13Nmc explică (pentru CM7YRE):

Componentele sunt:
4gb ram ddr3
procesor pentium g2030
2 hdd de cate 500gb
si o sursa de 420w spire

1 răspuns: