| ElGreco88 a întrebat:

Salut internatiune happy. De ce nu merge sa instalez windows Xp pe un laptop pe care este windows 7? Imi zice sa opresc instalarea pentru a nu face daune laptopului? De la ce oare? Laptopul este de la HP ProBook 4530s, l-am cumparat acum 2 3 luni si as vrea sa ii pun xp pentru ca mi se pare mult mai bun si plus de asta imi da multe erori windowsul actual, adica 7. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

In mod normal nu ti-as recomanda sa instalezi win xp peste win 7 pentru ca win xp este OUT OF DATE, nu isi mai face actualizari, nu are asistenta tehnica...e scos pe linie moarta de Microsoft! Erori ai la windows-ul actual pentru ca nu te-ai sinchisit nici macar un pic sa-l intretii. Daca ai facut praf win 7 in doua luni...dar nu mai zic nimic. Banuiesc ca ai drivere pentru XP la laptopul tau.
Descarca utilitarul asta si ruleaza-l
http://www.softpedia.com/......lity.shtml
Este un utilitar pentru eliminarea fisierului ei.cfg ce blocheaza versiunea Windowsului la instalare.

Aici ai tutorial instalare windows xp sp3 ->>>
Video aici - http://www.videotutorial.ro/? p=425
Foto aici - http://hqlevel.ro/Sfaturi/Tutorial-instalare-Windows-XP-SP3
Bafta!

| ElGreco88 explică (pentru neluL):

Nu l'am facut praf eu, asa mi l'au dat aia, cu win7 gata "praf ", dar nu am mai insistat asupra lor pentru o reinstalare... nu avea rost! Multumesc pentru ajutor

| neluL a răspuns (pentru ElGreco88):

Eu iti zic sa reinstalezi windows 7 orice versiune si daca il intretii putin nu o sa ai probleme cu el niciodata.Nu stiu daca o sa gasesti toate driverele pe XP la sistemul tau pentru ca e nou.La fel cum instalezi XP se instaleaza si win 7.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Gresit, win7 e mult mai bun ca xp! Dar daca vrei neaparat, ia si formateaza din DOS partitia cu windows, dupa care instalezi xp-ul. Foloseste Partition Magic, Acronis, Partition Manager, etc.

| BlitzkriegJack a răspuns:

Windowsul mie pe macbook am eroare mare