| MATa15 a întrebat:

Salut, intrebarea mea e daca vreau sa ma duc la facultate de mate-info trebuie sa termin profilul de mate-info sau pot sa termin stintele naturii?

Răspuns Câştigător
| Byana a răspuns:

Ideal ar fi sa termini profilul mate-info pentru ca asa ti-ar fi mai usor la facultate, dar nu e obligatoriu poti termina orice liceu, orice profil, nu conteaza.

| MATa15 explică (pentru Byana):

Si la bac trebuie sa dau obligatoriu din mate? daca is la stiintele naturi?

| Byana a răspuns (pentru MATa15):

Da matematica de tip M2 este proba obligatorie a profilului. Daca era la profilul mate-info dadeai matematica M1.

| MATa15 explică (pentru Byana):

Nu mate am vrut sa scriu ca informatica

| Byana a răspuns (pentru MATa15):

La profilul asta nu cred ca vei avea optiunea asta la proba la alegere de la Bac, daca nu ma insel vei avea de ales intre biologie si fizica - de fizica nu sunt sigura.