| NEBUNATIKU a întrebat:

Salut la toata lumea :D
Scuzati categoria dar e urgent.
Am si eu o mica problema... Vreau sa schimb mufa jack a castilor mele PHILIPS SHPI900 si nu stiu cum sa le conectez.

Are trei fire 1 verde 2 rosu 3 auriu... la mufa inauntru are 3 gaurele unul jos(cel mare ) unul in stanga (cel mic) si unul in dreapa(cel mijlociu) cam asa ceva http://i1206.photobucket.com/albums/bb444/florin97/Fotog rafie0902_zpsad0bcdee.jpg (scuzati calitatea dar asta e :D )

Multumesc mult pentru ajutor :D

Funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| TuRneR01 a răspuns:

Fotografia nu merge
dar poti incerca asa (Nu stiu 100% daca o sa mearga, am schimbat si eu multe mufe... si uneori mi-a mers uneori nu.)

Verde Mic
Rosu MARE
Auriu Mijlociu
Daca nu merge asa poti schimba Rosu cu Auriu adica Auriu Mare Mijlociu Mediu...dar cred ca e prima varianta. (una din 2 e 100%)

4 răspunsuri:
| SuicideSilence a răspuns:

Img nu merge. firul rosu este + de la un canal, firul ferde este + de la celallt canal, iar cel arginitu este - (comun). ai grija ca "decojesti" si firul argintiu deoarece si acesta este izolat. lasa un id daca nu ai inteles

| NEBUNATIKU explică:

Http://i1206.photobucket.com/......0bcdee.jpg Asta e imaginea... cum ziceam claritatea nu este cea mai bune :)

| TuRneR01 a răspuns (pentru NEBUNATIKU):

Nu inteleg nimic din ea... Dar daca te-am ajutat... fundita?