| diu34 a întrebat:

Lucrez cu firefox si daca inchid pagina de net si vreau sa o deschid din nou nu mai pot decat daca restartez calculatorul.Imi spune ca firefox-ul este in lucru si ca trebuie sa restartez calculatorul

4 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Nu trebuie să dai absolut niciun restart. În momentul când închizi Firefox-ul, procesul browser-ului nu se închide imediat, uneori putând dura chiar şi 20-30 de secunde până se finalizează. Problema asta apare de cele mai multe ori din cauza procesorului, deoaredce se supraaglomerează, şi din acest motiv durează ceva timp până răspunde.
Acea eroare te informează cu privire la faptul că Firefox deşi a fost închis, el încă mai rulează, iar ca să-l opreşti ai 2 variante: ori îi închizi procesul, ori dai restart la PC. Păi da după părerea mea prima variantă este mult mai simplu de făcut. Dai un ctrl+alt+del, intrii la procese, selectezi firefox, dai end process, şi yes. După ce faci asta vei putea accesa din nou Firefox, şi ti se va deschide fără probleme.
Baftă! happy

| m4them4tic a răspuns:

Opreste programul din task manager-processes

| viatadecacatt a răspuns:

Da si mie imi face asa, chiar ma enerveaza.Instaleaza alta versiune de firefox sau daca nu instaleaza Opera, care este asemanator cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea ca versiunea pe care o ai, sa fie una "beta", iar aceste versiuni au cateva carente, nefiind versiunile finale. Reinstaleaza si vezi ce se intampla.