| RuLLeR4D a întrebat:

M-am gandit sa-mi cumpar o consola, dar nu stiu ce sa aleg. PS3 / xBox One / xBox 360. La care trebuie sa platesc ca sa joc online? Si as vrea avantajele si dezavantajele lor. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Deoarece un baiat adrian face pe interesantul, am cateva argumente contra lui.
Daca toti face pe smecherul putea sa spuna ca la Sony macar totul e gratis(legat de) multiplayer.
2. Safe e si la Sony. Ca a cazut acuma server-ul s-a intamplat si la Microsoft, nu vad ce e grozav la xbox live. ps: Craciun.
3. Partial adevarat. Unele variante din Eslim inca pun probleme. Si ca si "stricat"din pacate xbox-ul sta mai rau decat ps3-ul spre exemplu :D.
4. La nici o modare de ps3 nu se pun jocurile pe blueray. jocurile se pun doar pe hdd/stick/retea. Ceva gen rgh la xbox.

Si parere personala:
La ps4/xbox one/xbox 360 platesti multiplayer. Singura consola la care nu platesti e ps3 si era candva la wii-uri...
http://totallasttutorial.weebly.com/console/ps3-vs-xbox360
Acuma spre exemplu, la ps4 nu e chiar asa de rau ca platesti, ca primesti si 1-2 jocuri gratuite pe luna, unele mai reusite, altele sa fie acolo, dar sunt, asta e ideea.
Cat despre consola, eu recomand sa te orientezi spre o consola din generatia urmatoare daca vrei sa te joci mereu ce e nou. Adica ps4... Daca vrei insa sa dai mai putini bani pe jocuri si sa te joci mii de jocuri, poti alege un xbox 360 sau ps3 deoarece au foarte multe jocuri deja existente.

2 răspunsuri:
| adrianbestboy98 a răspuns:

Xbox pentru ca 1.platesti da te joci safe 2.serverele Microsoft nu cad mereu ca alea de la Sony 3.merge modat ieftin si nu se strica(recomand lt 3 ca sa poti juca fara sa fii banat) 4.jocurile pe dvd sunt mai ieftine decat pe blu ray, si pentru xbox modat tot un DVD DL e mai ieftin ca blu ray

| SashaB a răspuns:

Eu zic Ps3 este destul de bun iti zic din proprie experienta dar daca mai ai ceva banuti ia-ti Ps4.