| alex2009 a întrebat:

Salut ma gandeam sa imi cumpar 2 gb de rami si sa instalez windows 7 dar am ajuns la concluzia ca spatiu total al pc-ului este de 76, 2 gb spatiu total tinamd cont ca trebuie sa ii las 16 gb liberi windowsului 7 raman cu prea putin spatiu liber cam 23 de gb 33 sunt ocupati cu diferite fisiere voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| cagulatu a răspuns:

Eu zic ca nu are rost sa instalezi Windows 7. Cel mai bun este XP daca vrei jocuri si/sau mai putina memorie RAM folosita, ca tot veni vorba. Windows Xp ocupa cu tot cu actualizari 5 sau 6 gb (maxim). Acum asta e decizia ta. Numai bine!

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Parerea mea! Cumpara Rami! nu ai altceva de facut! Si daca vrei sa joci un joc bun tot iti cere 10 Gb spatiu liber indiferent ce windows ai!

| b06dan1x7 a răspuns:

Uite, windows 7 e bun are drivere super de video dar iti recomand sa instalezi un windows care nu necesita multe... ca xp sp3 e foarte bun eu l-am schimbat acum pe windows 7 ultimate dar parca tot ala imi place ca era mai rapid. iti recomand sa iti lasi windowsul tau. w.7 necesita multe. sper ca te-am ajutat cu ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Lasa ca e bun windows xp.Am avut windows 7, am avut si vista si sa stii ca XP mi se pare destul de bun in comparatie cu astea.Am 4 GB RAM si 500 HDD si uite ca tot XP tin.winking
Pa, pa.