Întrebare recomandată | AcestaSuntEu a întrebat:

Ma gandesc serios sa-mi iau un laptop si din ce am cautat prin cataloage la diferite magazine, am gasit unul care pare a fi si bun si la un pret acceptatbil...As vrea sa stiu parerea voastra:
Tip procesor: Intel Core i3
Model procesor: 2350M
Frecventa procesor (GHz): 2.3
Tip ecran: LCD
Diagonala ecran (inch): 15.6
Memorie RAM standard (GB): 4
Tip HDD: SATA
Capacitate HDD (GB): 500
Unitate optica: 8X Super Multi DL
Procesor grafic: Intel HD graphics 3000
Sistem de operare: Free Dos

Răspuns Câştigător
| MaTrIx8378 a răspuns:

Daca iti permiti sa-ti cumperi un altfel de laptop, eu zic ca e foarte bun, dar ma gandesc ca e scump tongue

41 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

La ce bani l-ai gasit? Pentru ce vrei sa-l folosesti? Placa video e integrata in placa de baza si deci nu ai mari performante cu ea, deasemeni si procesorul este din a doua clasa de procesoare Sandy Bridge. Acum Intel a ajuns la a treia generatie Ivy Bridge.

| AcestaSuntEu explică (pentru neluL):

Pai as vrea sa-l folosesc pentru a juca niste jocuri mai noi, de ex fifa 2012-2012, nfs, pentru internet si as vrea laptop pentru cand sunt intr-o alta localitate si am de facut niste proiecte...din cate vad asta nu ar fi chiar asa de bune pentru jocuri, nu?

| AcestaSuntEu explică (pentru neluL):

L-am gasit la pretul de 2100 lei

| adrew a răspuns (pentru AcestaSuntEu):

Cu asa bani iti cuperi i5 si video integrat sau i3 si video discret

| neluL a răspuns (pentru AcestaSuntEu):

Cam mult! daca mai pui 200 lei iti cumperi asa ceva
http://www.avcenter.ro/......black.html
Cu procesor din aceeasi clasa dar mai mare si placa video dedicata de 2 GB.

evenso
| evenso a răspuns:

Test test

| AaNdYy a răspuns:

Este bun, dar sistemul de operare Free Dos nu ma incatahappy
Oricum daca ai un DVD bootabil cu windows nu e o problema.

| Ciuuf a răspuns:

E foarte bun laptopul.
Dar pretul...nu stiu exsasct sa-ti zic. tongue

| supermamici a răspuns:

Salut
depinde pentru ce ai nevoie. Daca vrei si jocuri / grafica ai omis sa mentionezi daca placa video este integrata sau dedicata. HP nu iti lua sub nicio forma. Iar sistemul freedos e avantajos ca nu platesti sistemul de operare (il instalezi tu separat)

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

Merita

| Assu53 a răspuns:

.....sincer e cam scumpwinking crede-ma gasesti mult mai ieftine si mai bune la pretul acestawinking du-te in real ca acolo o sa gasesti laptopuri foarte ieftinewinking nu in eMAG sau alte din asteawinking

| Assu53 a răspuns:

Scump happy la bani astia gasesti si mai bunwinking

| alexandruth a răspuns:

Daca vrei si ti-l perimiti, ia-l, e foarte bun!winking

| Sănduțța a răspuns:

Ai nevoie de ASUS-cel mai bun din tara dar e bun si asta

| Sănduțța a răspuns:

Nu stiu dar de fapt alege tu

| Sănduțța a răspuns:

Decizia ta

| Kosmin19 a răspuns:

Din cate ai spus tu chiar e ff bun. dar daca ai si banii sa-l iei e al tau.

| s3v3n7 a răspuns:

Un laptop excelent.
Sa il folosesti sanatos din plin

Răspuns utilizator avertizat
| ViperXd a răspuns:

Da e foarte bun

| Alcs a răspuns:

Eu ti-as recomanda Hp ProBook 4530s, este foarte bun...winking

| Ziser a răspuns:

E foarte bun!

| xXhewlettXx a răspuns:

Eu zic ca merita sa il cumperi!:X
Funda plz?

| WhiteAndProud14 a răspuns:

Cel care l-ai ales are placa video integrata cu cpu-ul hd3000, care e varza.
Mai pune un milion si ai un laptop bunicel.
http://www.pcgarage.ro/......1gb-black/

Iar daca poti pune inca 2 milioane iti iei unul mult mai performant.
http://www.pcgarage.ro/......1gb-white/

| WhiteAndProud14 a răspuns:

Nu iti cumpara HP, Acer, Dell, Fujitsu, etc.
Orienteaza-te spre Toshiba, Assus.

| AcestaSuntEu explică (pentru WhiteAndProud14):

Am gasit un laptop Toshiba, la 2000 de lei, si as vrea sa aflu de la tine daca este bun, sau cel putin mai bun decat cel pe care l-am prezentat deja:
Tip procesor: Intel Pentium
Model Procesor: B960
Frecventa procesor (GHz): 2.2
Tip ecran: LED
Diagonala ecran (inch): 15.6
Memorie RAM standard (GB): 4
Tip HDD: SATA
Capacitate HDD (GB): 640
Unitate optica: DVD Super Multi DL
Procesor grafic: AMD Radeon HD 7610M
Sistem de operare: Free Dos

| WhiteAndProud14 a răspuns (pentru AcestaSuntEu):

Placa video este buna, de restul nu mai zic, doar ca procesorul este mai slab decat celelalte pe care le-ai intalnit pana acum, cu toate ca e noua generatie Sandy Bridge.
Uite un review la laptopul pe care l-ai vazut, cel de 2000 RON http://nasul.net/toshiba-c855-1n1/.

Daca mai poti sa pui 2 milioane sa cumperi acest Asus ar fi bine, http://www.emag.ro/......3SXKBBBM/, are placa video putin mai slaba decat cea de pe Toshiba, dar are procesorul mai bun.

Acum depinde si la ce vrei sa folosesti laptopul, daca vrei internet, filme, muzica si uneori un joc iti recomand Toshiba, daca il folosesti pentru procesare mai buna... iti recomand Asus-ul ala care are procesorul mai puternic.
Oricum sa nu te astepti sa rulezi Crysys 3 la maxim, sau alte jocuri care necesita multe resurse la maxim...

| WhiteAndProud14 a răspuns:

Nu fi prostut, nu-ti lua HP sau Acer, au probleme cu racirea, se incalzesc si se sting, asculta-ma stiu ce vorbesc, gandeste-te bine, documenteaza-te si dupa cumpara-ti. O sa regreti daca te iei dupa copilasii astia de aici care habar nu au cu ce se mananca IT-ul.

| RazaDeLumina a răspuns:

Si eu am tot asa si e destul de bun

| Annya206 a răspuns:

E destul de bun. Pretul e ok. Deci zic ca merita sa ti-l achizitionezi.

| Ionucaaa a răspuns:

Este foarte bun şi dacă zici că e ieftin. ai grijă să nu fie cumva stricat.

| IasminaMaria a răspuns:

Un prieten de-al meu are un laptop ca acesta si ii merge foarte bine...nu s-a stricat deloc pana acum
tongue

| denidenitare a răspuns:

Daca imi dai funda iti spun hai te rog da-mi funda plizzzzz

| Andrei_Birceanu_Ionut_1991 a răspuns:

La configuratia care o are, poti sa joci si fifa 2014-2015.pretul e destul de bun.bafta

| Laawr a răspuns:

Deci ce ma enerveaza oamenii :
Daa e bun, plz funda

eu zic sa mai strangi bani si sa iti iei un i5.
http://www.emag.ro/......ELYDKBBBM/
mai cauta si tu pe eMAG laptop-uri i5.
mai bine pui inca putin si iei un i5 care e mult mai bun