| Bogdan8990 a întrebat:

Salut membrii TPU! Am o intrebare: cum pot sa mau uit la un videoclip pe Youtube si sa extrag de acolo poze, adica daca ma uit la un videoclip de 10 minute si prin un cadru important la minutul 2:50 si vreau sa pozez acel moment, cum fac asta? Ce aplicatie am nevoie? Si cum trebuie sa folosesc respectiva aplicatie?

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Https://www.kapwing.com/convert-video

Copiezi si lipesti link-ul videoclipului, alegi format JPEG si astepti. Nimic mai simplu!

De ce ai descarca o aplicatie cand exista multe aplicatii web ce fac acelasi lucru?

Alt site :
http://www.youtubescreenshot.com/

| ibaal a răspuns:

Uita-te de pe telefon, pune pauza la ce minut vrei si fa captura de ecran, editezi cu editorul telefonului rama, si ramai cu o poza!

| eanadandre a răspuns:

Cauta pe magazin play aplicatia DU recorder si instaleaz-o
Cu aceasta aplicatie poti face poze in telefon sau ce au tu
Merge peste tot si pe PC
Poti sa pozezi atunci cand e scena la un videoclio si vrei sa ip faci poza
Sper ca am fost de folos!