| Neagu_David_2000 a întrebat:

Mi-am achizitionat o placa video MSI R7 250 OC GDDR3, am pus-o in carcasa a bootat am intrat in League of Legends am jucat 30 de min dupa care imi mirosea a ars...iau unitate o pun pe masa si o pornesc dupa care sursa a facut poc.s-a ars siguranta am scos din priza si am aruncat sursa...am pus alta sursa de 400w care avea doar 20 de pini (cealalta avea 20+4 si 200w)am dat sa pornesc a pornit am intrat in my computer dupa care s-a inchis dintr-o data ma uit la el si ii pun alta baterie CMOS iar se aprine apoi se stinge si de atuni nu mai se aprinde.PC-specs -Intel E2160 1.8 GHz
-2Gb Ram
-Foxconn 945 7ad series
-MSI R7 250 2GB OC
Stiti cumva ce ar putea fi si cum ar se poate remedia?

Răspuns Câştigător
| aLExaNdRuUUul a răspuns:

Salut.Schimba sursa de alimentare, poate era deja un pic dusa. Daca nu, du-te la service.

| Neagu_David_2000 explică (pentru aLExaNdRuUUul):

Salut! La asta m-am gandit si eu...dar sper sa fie doar sursa...happy

1 răspuns: