| eXySSo a întrebat:

Salut, mi-am cumparat niste casti cu microfonul incorporat, le-am bagat in pc, se aud OK, dar cand dau sa vorbesc pe Skype de exemplu, toti aud ce muzica ascult, si daca dau mai tare din setarile skypeului, se aude un gajait, vreau sa stiu cum sa remediez aceasta situatie, solutii? Multumesc anticipat big grin.

4 răspunsuri:
| FraNNNkie10 a răspuns:

Placa ta de sunet, are 2 gaurici happy una pentru casti, si una pentru microfon happy Daca ai 2 cabluri, unu intra la casti si unu la microfon, daca ai unu, castile nu sunt compatibile cu calculatorul, ci cu telefonul!

| eXySSo explică (pentru FraNNNkie10):

Am 2 " gaurici", sunt aman2 mufele introduse in acese jack-uri.

| PanaceuUniversal a răspuns:

Microfonul e setat din skype la o sensitivitate mult prea mare, auzind zgomotul din casti! Incearca sa dai muzica mai incet si sa reduci sensitivitatea microfonului din setarile de la skype!

| eXySSo explică (pentru PanaceuUniversal):

Degeaba, am incercat, tot asa se aude. happy